Pop-upy wywołują u większości negatywne skojarzenia. Kojarzą nam się z czymś nachalnym i koniec końców zniechęcającym potencjalnego klienta. Są to jednak jedynie pozory. Dobrze wykonany pop-up może przyciągnąć uwagę odbiorców i przez atrakcyjną ofertę zatrzymać ich na stronie na dłużej.

Mowa tutaj o zaoferowaniu czegoś klientowi za zapisanie się do newslettera. Klient, wchodząc na stronę, by spontanicznie przejrzeć produkty, widząc np. ofertę 5% zniżki, uzna, że warto z niej skorzystać. W ten sposób odbiorca pozwoli nam na utrzymywanie z nim kontaktu w formie newslettera. Rabat może wywołać u niego chęć dokonania zakupu, a nawet jeśli się na to nie zdecyduje, jesteśmy w stanie utrzymywać z nim kontakt mailowy. Poprzez to możemy pokazywać klientowi więcej produktów i przyciągnąć go do sklepu ponownie. Przy okazji jest to szansa, by co jakiś czas o sobie przypominać.

Jak jednak dodać okienko pop-up oferujące newsletter do PrestaShop? W tej sprawie pomocna okazuje się wtyczka.

Podsumowując, warto wykorzystać taką formę reklamy, mimo otaczającej jej złej sławy. Pop-up z newsletterem, oferujący promocje i pozwalający na łatwne zamknięcie nie wyda się aż tak natarczywy. Reklamę można umieścić łatwo za pomocą wtyczki, a pozwoli ona utrzymać zainteresowanie klienta.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Loading...